Bankovanie pre krajšiu tvár - prečo by ste si ho mali dopriať doma? (1. časť)

3.9.2024Fit a v pohodeČítanie na 5 minút

Veľmi príjemnou a účinnou technikou na omladenie tváre je bankovanie a dnes vás pozývame zoznámiť sa s týmto ošetrením, jeho výhodami a účinkami pre mladú i zrelú pleť a s nástrojmi, ktoré môžete pri bankovaní použiť. Vyzerať dobre a mlado je trendom, mladistvý výzor zrkadlí nielen genetiku, ale aj celý životný štýl človeka.

Bankovanie tváre môžete robiť aj doma

Anti-age procedúry si viete dopriať aj v pohodlí domova

Je mnoho spôsobov, ako pleť udržiavať pružnú, hydratovanú, s mladistvým výzorom, niektoré vyžadujú zákrok kozmetičky, iné už lekára.

Techniky na ošetrenie tváre na doma sú neinvazívne a veľmi príjemné. Ak ich zaradíte do starostlivosti o pleť párkrát do týždňa, viditeľné výsledky sa dostavia často už po prvom raze. Navyše, všetky techniky masáže tváre sú veľmi relaxačné a okrem anti-age účinkov na pleť pôsobia aj mimoriadne antistresovo.

Dnes sa chceme venovať jemnému domácemu ošetreniu tváre, ktoré ak robíte správne a v intervaloch vhodných pre vašu pleť, tá sa vám odmení prekrvením, zjednoteným farebným tónom, menšími a čistými pórmi, vypnutými kontúrami, rýchlejšou regeneráciou a hojením nedokonalostí a minulosťou môžu byť aj opuchy a vačky pod očami.

Nezabudnite, že pokožka na tvári je pomerne tenká a citlivá a vyžaduje jemný prístup. Akúkoľvek techniku sa rozhodnete vyskúšať, postupujte pomaly, s citom, spočiatku radšej s menším tlakom.

Čo teda môžete doma na masáž tváre použiť?

Vždy pracujte s vyčistenou pleťou zbavenou make-upu a nečistôt. Pomôcky na masáž tváre pravidelne čistite vhodným prostriedkom, väčšinou stačí jemné mydlo a teplá voda, niektoré materiály môže silná dezinfekcia poškodiť.

Najjemnejším nástrojom na ošetrenie tváre a dekoltu je suchá kefka a masážny valček, ale môžete sa naučiť pracovať aj s gua sha, valčekmi na maderoterapiu a silikónovými alebo sklenými bankami, na ktoré sa dnes pozrieme bližšie.

Bankovanie tváre a jeho výhody

Pri bankovaní sa používajú banky z rôznych materiálov. Zmyslom techniky je vytvoriť na pokožke podtlak a jemne nasať kožu do banky. Vplyvom podtlaku dochádza k zvýšenému prekrveniu pleti a zlepšeniu metabolizmu v pokožke aj v tkanivách pod ňou.

Ktoré banky si ale vybrať, sklenené alebo silikónové?
Sklenené banky sa skladajú z dvoch častí -gumového balónika na vytvorenie podtlaku a sklenenej časti, ktorá sa prikladá na pleť. Ich výhodou je možnosť dezinfekcie sklenenej časti aj alkoholovými prostriedkami, prípadne vyvarením. Sklo je voči pleti absolútne neutrálny materiál, nehrozia žiadne alergie. Manipulácia so sklenenou bankou je trochu náročnejšia, ale k dispozícií je viac priemerov pre detailnejšiu prácu na konkrétnej tvári.

Silikónové banky ponúkajú síce len 2 priemery vhodné pre prácu v oblasti tváre, ale ľahko sa s nimi pracuje a majú priaznivú cenu. Jednoducho sa odmastia vodou a mydlom a v prípade potreby ich môžete vyvariť. Nehrozí pri nich rozbitie alebo poškodenie, ak vykĺznu z rúk. Sú malé, ľahké a skladné, môžete si ich vziať kamkoľvek.

Bankovanie tváre má pre pleť mnoho výhod:

  • zlepšuje prekrvenie - tvár jemne zružovie, zjednotí sa farebný tón pleti,
  • masážou sa podporuje tvorba kolagénu,
  • pomáha redukovať opuchy a zadržiavanie tekutín (vačky pod očami),
  • vyhladzuje jemné vrásky a zlepšuje textúru pleti (veľkosť pórov),
  • má omladzujúci a revitalizačný efekt na pleť a kontúry tváre (vypína a vyhladzuje),
  • antistresový účinok - uvoľňuje napätie v oblasti tváre a čeľustí,
  • detoxikačný účinok - lepší odvod splodín metabolizmu z pleti.
Bankovanie zrelej pleti

Rozdiely v bankovaní mladej a zrelej pleti

Stav svalstva a pokožky na tvári závisí od mnohých faktorov a veľká väčšina z nich naberá na význame vekom. Fajčenie, strava, slabý pitný režim, alkohol, stres, zlé držanie tela a nadváha, toto všetko sa odrazí na tvári.

Bankovanie je vhodné skoro pre každú pleť (o kontraindikáciách si povieme v druhej časti článku s praktickým návodom, ako na to). No predsa treba zvážiť rozdiel v bankovaní mladej pleti, kde procedúra je skôr preventívna a zrelej pleti, kde už chceme ovplyvniť aj jemné vrásky, kruhy pod očami alebo povolené kontúry.

Pri bankovaní zrelej pleti vezmite do úvahy tieto faktory:
1. Intenzita a tlak - jemnejší prístup s nižším tlakom,
2. Frekvencia - dlhšie intervaly medzi ošetreniami na regeneráciu,
3. Trvanie procedúry - radšej kratšie opakované sedenia,
4. Príprava pokožky - dôkladnejšia príprava a hydratácia pred procedúrou,
5. Citlivosť - zrelá pleť je často citlivejšia, náchylnejšia na podráždenie.

Pri pleti po 40tom roku života teda zvoľte jemnejší prístup so slabším podtlakom a menším počtom ťahov a pokožku nechajte dôkladne zregenerovať pred opakovaním procedúry. Sledujte zmeny na tvári a intenzitu bankovania prispôsobte vašej pleti.

V druhej časti článku si povieme, kedy a ako často pleť bankovať, ktoré techniky práce s bankou môžete použiť, upozorníme na kontraindikácie a dostaneme sa aj k praktickému návodu na bankovanie tváre na doma.

Inšpiroval Vás článok k niečomu novému, ale chýba Vám vybavenie?
[blue_block_text]

Komentáre k článku 0

Buďte prvý, kto pridá komentár.